Vyhľadať
Close this search box.

Nitky lásky k prírode a hodnoty trvácnosti

Značka s dušou, históriou a udržateľným odkazom

prírodný ľanový top na ramienka

Spája nás láska k prírodnej kráse, pohodliu a hodnotám, ktoré zdieľame. Spájame tieto dôležité dve súčasti, aby sme vytvorili jednotu medzi prírodou a človekom. S dômyselnou štruktúrou, nasiaknutou históriou, eleganciou,  ľanové výrobky majú v sebe zakódovanú hodnotu udržateľnosti a zmysluplného využitia.

Vytvárame produkty, ktoré obstoja v skúške času. Uprednostňujeme kvalitu a funkčnosť pred prchavými trendami. Tvoríme a šijeme všestranné, nadčasové a kvalitné výrobky, ktoré vás budú sprevádzať nielen jednu sezónu, ale mnoho ďalších rokov. Ak si vyberiete nás, vyberáte si nielen produkt, ale aj rodinnú značku, ktorá sa zaviazala obhajovať šetrnejší a zmyslupnejší domov, kde udržateľnosť a kvalita idú ruka v ruke.

Pestované a spracované v súlade s prírodou sa ľanové rastlinky premieňajú na jemné tkaniny, ktoré si nesú so sebou dušu a odkaz minulosti. Ich zlatisté vlákna spájajú minulosť s prítomnosťou. Udržateľnosť je jedným z hlavných posolstiev. Výrobky z ľanu odrážajú minimálnu ekologickú stopu a nepredstavujú záťaž pre životné prostredie. Sú biologicky odbúrateľné a po ukončení svojej životnosti sa môžu vrátiť späť do prírody, formou skompostovania. 

V spomalení, v živote smerujúcom k udržateľnosti, sa otvárajú brány autenticity. Už nejde o honbu za módnymi trendami, ale o objavovanie vlastnej identity, o hľadanie hodnôt a jednoduchosti. 
Preto som sa rozhodla pre ľan, symbol trvácnosti a prirodzenosti, chceme byť transparentí a hlavne autentickí, pretože si to zaslúžite! Som Betka a stojím už ôsmy rok za mojou značkou Lanaja (mnohí ste nás poznali ako Abreadbag), sme malý tím s veľkým srdcom. Sme tu pre vás v novom šate, s rovnakou filozofiou, s rovnakou vášňou tvoriť, s rovnakými prioritami a v neposlednom rade  vás máme samozrejme rovnako radi ☺️ 

Lanaja slovenská udržateľná móda

UDRŽATEĽNE, ZMYSLUPLNE, EKOLOGICKY a ZODPOVEDNE. 
Týmto sa riadime u nás v Lanaja,  pri výbere ľanových látok a následne tvorbou našich výrobkov od začiatku až po samotný koniec. 

LÁTKY STRIHÁME TAK, ABY SME MINIMALIZOVALI ODPAD. 
Využívame zbytky látok na tvorbu menších výrobkov, perieme ich v ekologických pracích prostriedkoch, žehlíme, aby sme vám priniesli kvalitné výrobky, ktoré vás budú zmysluplne tešiť dlhé roky. 

ŠIJEME A PRACUJEME LEN S CERTIFIKOVANÝMI LÁTKAMI. 
Látky máme od overených európskych výrobcov. Poctivá ručná práca vyšperkovaná do najmenšieho detailu. 

ŠIJEME NA MIERU. 
V prípade neštandardných veľkostí, preto sa neváhajte s nami vopred poradiť. Radi vám ľanové výrobky prispôsobíme podľa vašich veľkostí.

„Ľan“ je symbolom prírody, jemnosti a našej vášne. Je to materiál, z ktorého sú šité naše obľúbené výrobky, je to aj odkaz na návrat k jednoduchosti a zmyslu pre kvalitu. Zároveň je to náš záväzok voči udržateľnému spôsobu života a vytváraniu produktov, ktoré sú šetrné k planéte. V našej dielni kladiem dôraz na udržateľné a ekologické postupy pri výrobe ľanových výrobkov. Šijeme pre vás len z certifikovaných ľanových látok, ktoré sú vyrobené  a spracované v Európe, ľan pochádza najmä z Českej republiky a  Pobaltských krajín, ktoré sú celosvetovo známe pestovaním, spracovaním a výrobou kvalitného ľanu. Využívame a upcyklujeme aj zostatkový materiál, čim minimalizujeme odpad.

ľanový top Lanaja a kožena kabelka Sabbadesign

Tí čo nás už poznáte dlhšie, viete, že sa snažím naše zbytky látok využívať na maximum a tvoríme 4- krát do roka rôzne limitované a upcyklované kolekcie. Stávaš sa nositeľkou/om vlastného príbehu, ktorý je odlišný od všetkých ostatných. Udržateľná móda, ktorá má  vlastný príbeh a ty si vytváraš nový, svoj vlastný, keď jej dávaš druhú šancu.

lanový top Lanaja a kožená kabelka Sabbadesign
Lanaja a upcyklácia

 

 

 

Minimalizujeme nadprodukciu a textilný odpad. Naše ručne vyrábané kúsky tak vznikajú na želanie, čím sa zabezpečí, že ušijeme len to, čo je potrebné a keď je to potrebné. Tento prístup eliminuje produkciu nadbytočných zásob, čo často vedie k nepredanému tovaru a zbytočnému plytvaniu. 

dielňa LANAJA

Naša malá rodinná značka vytvára každý kúsok s veľkou láskou a starostlivosťou. Chceme, aby ste sa cítili špeciálni. Chceme, aby ste vedeli, že váš nákup podporuje udržateľný a etický spôsob výroby. Naše ľanové výrobky sú vyrobené so zreteľom na detaily a s dôrazom na kvalitu. Precízne ušitie a spracovanie zaručí ich trvanlivosť a odolnosť. Je to povzbudenie pre nás všetkých, aby sme si uvedomili význam kvality nad kvantitou, jedinečnosti nad uniformitou a trvácnosť nad spotrebou. Naša značka je o slow fashion a slow living, o vytváraní životného štýlu, ktorý je v harmónii s prírodou a vašou bytosťou. Tešíme sa na každý váš nákup, pretože vieme, že následne získame nielen zákazníka, ale aj priateľa. Vďaka vám, sme viac než len značka – stali sme sa spoločne láskavou komunitou, za čo sme nesmierne vďační,

Betka!

Fotenie ľanových obliečok

Zdieľajte s priateľmi na sociálnych sieťach

Články o vás a milovanom ľane:

starostlivosť o ľanové obliečky

VITAJTE VO SVETE ĽANU

Staňte sa súčasťou našej priateľskej komunity

Ako prejav vďaky za Vašu podporu slovenskej udržateľnej remeselnej výroby Vám ponúkame 5% zľavu z každého nákupu v našom e-shope. Stačí zadať svoj e-mail a pravidelne Vám budeme zasielať novinky o tom, čo pre Vás tvoríme v našej dielni.