Vyhľadať
Close this search box.

Spoznajte náš príbeh

Abreadbag na začiatku a v súčastnosti Lanaja, tvorba z ľanu vznikla jedným jednoduchým nápadom a jedným voňajúcim bochníkom chleba, zároveň s cieľom v domácnosti minimalizovať odpad, recyklovať a uchovávať potraviny a pečivo v prírodných obaloch a tým šetriť našu prírodu, životné prostredie.

V roku 2017 sa moja vášeň k ľanu pretavila do rodinnej značky Abreadbag. Bolo to spojenie, slovná prešmyčka slov: A- Alžbeta, (the) bread- chlieb, bag- vrecko. Tí, čo ste tu s nami od samého začiatku viete, že som začínala sama s budovaním značky s dvomi produktami a to vreckami na chlieb z ručne tkaného ľanového plátna. 

Slovo „Lanaja“ v sebe nesie krásnu symbiózu dvoch kľúčových prvkov- „ľan“ a „ja“. Prečo sme si vybrali práve tento názov? Pretože vám chceme povedať, čo nás spojilo už od začiatku – láska k prírode, jednoduchosti, udržateľnosti a zároveň dôraz na vzťah medzi nami a vami, našimi skvelými zákazníkmi.

Ďakujem za spätné väzby všetkým mojim zákazníkom a nesmierne si ich vážim, moja tvorba sa aj vďaka tomu  rozšírila o iné výrobky, nové priestory, ďalšie šikovné ruky krajčírok, doplnil sa sortiment s bytovými doplnkami, úžitkovým textilom, ľanovými obliečkami, ľanovými plachtami, ľanovými županmi, ľanovými pyžamami, prehozmi a prikrývkami.

Zameriavame sa na slovenský a český trh. Naše ľanové výrobky putujú aj za naše hranice. Kupujú si ich najmä Slováci žijúci v zahraničí, ktorí si chcú priniesť do svojich nových príbytkov  spomienky a vôňu pravej slovenskej domoviny.

Čím sú charakteristické naše produkty? Pri ich kúpe budete mať istotu, že vlastníte originálny slovenský výrobok z prírodných materiálov, ručne vyrobený, s kvalitne prepracovanými detailami a hlavne  dlhodobo použiteľný. Sme otvorení a flexibilní  aj k požiadavkám zákazníkov. Realizujeme  pre vás návrhy najmä do interiérov a exteriérov.

Komunikácia a spolupráca je pre mňa veľmi dôležitá, nekončí predajom, ale pokračuje aj ďalej. Je to veľká zodpovednosť, chcem, aby každý zákazník dostal to, čo si objednal a za čo zaplatil. Zaujímame sa, či je s ľanovým výrobkom a s jeho používaním spokojný. Naše ľanové výrobky majú  nielen úžitkovú, ale aj morálnu hodnotu, tvoríme na základe pravidiel: vedieť kto som, nezabudnúť na tradície a pretransformovať ich do dnešnej modernej doby, zodpovedne ísť za kvalitou výrobkov a vážiť si každého svojho zákazníka, to je Lanaja.

Vo svete, kde sa módne trendy menia rýchlosťou blesku, si uvedomujeme, že trvácnosť, je kľúčom k udržateľnosti. Každý ľanový kúsok od Lanaja je výsledkom starostlivého remeselného prístupu, ktorý si vyžaduje čas, trpezlivosť. Pre našu malú rodinnú značku sme si vybrali slow fashion a slow living, cestu, ktorá mení nielen náš svet.

Investovaním do našich ľanových výrobkov podporujete malú  slovenskú značku, ktorá sa s láskou, oddanosťou venuje vytváraniu výrobkov s vysokou kvalitou. Vaša podpora nám umožňuje pokračovať v našej vášni a tvorbe jedinečných kúskov pre vás.

ľanové pyžamo