Vyhľadať
Close this search box.

Často kladené otázky

Je ľan ekologický materiál?

Áno, ľan je šetrný k životnému prostrediu,  ide o prírodné vlákno pochádzajúce z ľanu, ktorý na svoj rast nepotrebuje pesticídy a zavlažovanie. Každá časť ľanu sa používa na výrobu rôznych produktov, od ľanových látok až po ľanový olej. Okrem toho dá ľan recyklovať, kompostovať a je prirodzene biologicky odbúrateľný, čo ho radí vysoko na rebríček ekologickej šetrnosti. 

Sú farby ľanových výrobkov rovnaké?

Ľan je prírodné vlákno jeho farba  do značnej miery závisí od podmienok jeho pestovania. Farby sa môžu mierne líšiť medzi rôznymi ročnými obdobiami a šaržami farbenia. Ak potrebujete rovnakú súpravu, odporúčame objednať si všetko v jednom nákupe. Farby na e-shope sa môžu líšiť, nakoľko každý notebook, PC, mobilné zariadenie má iné farebné rozlíšenie.

 

Čo znamená certifikát OEKO-TEX?

Všetky naše výrobky  sú šité z ľanu s certifikátom OEKO-TEX . Certifikácia zabezpečuje ekologickú bezpečnosť textilných výrobkov vo všetkých fázach výroby (suroviny a vlákna, priadze, tkaniny, konečné produkty). Produkty s certifikátom OEKO-TEX neobsahujú alergénne farbivá, pesticídy, ťažké kovy a iné škodlivé látky. Certifikácia je dobrovoľná a musí sa každoročne aktualizovať. Vďaka tomu ako zákazník  máte istotu, že značka nemôže poľaviť v dodržovaní prísnych  požiadavkách. Na kvalite našich ľanových látok si zakladáme. Všetky naše produkty sú preto vyrobené s ohľadom na životné prostredie a vaše zdravie.

Čo znamená certifikát European Flax™ Premium linen fiber

Výroba ľanového vlákna, ktorá je ohľaduplná k životnému prostrediu,  pestuje sa a vyrába v Európe: vo Francúzsku, Belgicku, Holandsku, pobaltských krajinách, čo predstavuje ¾ svetovej produkcie ľanového vlákna. Kvalitatívny štandard, ktorého cieľom je zaručiť kvalitu a jedinečnosť európskeho ľanového plátna. Podpora miestneho a lokálneho  poľnohospodárstva, ktoré sa zaviazalo znižovať ekologickú stopu prostredníctvom nulového zavlažovania, nulového odpadu a pestovania bez GMO. Výrobcova a pestovatelia nepoužívajú žiadne chemikálie a spriadanie sa vykonáva mechanicky, aby sa s vláknami zaobchádzalo opatrne a zachovala sa ich štruktúra a vlastnosti.

Čo znamená označenie stone-washed?

Ľan je upravený a zjemnený technológiou stone-washed. Naše ľanové obliečky sú šité z mäkčeného predpraného ľanu, ktorý je vymývaný pomocou kameňa, tzv.: Stone washing, alebo s označením STONE-WASHED
Nie, nie sú to klasické ťažké kamene, sú to umelo a prírodne vyrobené alternatívy kameňa, ktorý je ako pemza a z prírodných variánt sa používajú sopečné horniny. Ľanová látka tak získa obľúbený jemnejší vzhľad, prirodzene a rovnomerne krčivý a pri používaní vás odmení príjemným pocitom jemnosti, počas spánku vám prekrví a jemne premasíruje pokožku, podporí relaxáciu, tým ju zjemní a ochráni vďaka svojej prirodzenej pH.⁠ Tento ľan nie je potrebné žehliť, je prekrásne zvrásnený po opratí. No napriek tejto úprave všetky naše ľanové látky perieme, máme skúsenosť, že aj napriek tomu sa zvyknú ešte zraziť a vy takto máte istotu, že vám od nás príde kvalitne ušitý a vyzrážaný výrobok, ktorý už nezmení svoj tvar.

Môžem si vybrať vlastnú veľkosť, ak som ju na e-shope nenašiel?

V našej dielni šijeme aj výrobky na mieru, preto nám neváhajte napísať, ak ste svoju veľkosť na e-shope nenašli, radi vám poradíme. Na mieru šijeme ľanové obliečky, ľanové plachty, ľanové prehozy, ľanové obrusy, ľanové obrúsky, ľanové pyžamá, ľanové župany, ľanové závesy, ľanové osušky a uteráky.

Môžete mi zaslať váš vzorkovník látok?

Náš vzorkovník ľanovyćh látok je zdarma, platí sa len poštovné prostredníctvom Packety, alebo kuriéra DPD, napíšte nám, o ktoré vzorky máte záujem, radi vám ho pošleme.

Ako sa starať o ľanovú bielizeň?

Starostlivosť o ľanové výrobky je jednoduchá, nemusíte sa jej báť, všetky informácie nájdete v článku na našom blogu STAROSTLIVOSŤ O ĽANOVÉ VÝROBKY 

Ponúkate možnosť darčekového balenia?

Naše výrobky vám prídu automaticky v darčekovej krabičke určenej aj na ďalšie použitie a my vás odbremeníme so starosťami a vymýšľaním darčekových balení, balíček môžete rovno darovať či už k sviatku, ako svadobný dar, alebo na Vianoce,  príde k vám krásna a voňavá krabička♥

Ponúka Lanaja akcie, zľavové kódy?

Sme malá dizajnerská udržateľná  značka, ktorá si všetky výrobky šije a navrhuje sama za férových podmienok. Našim cieľom je priblížiť vám udržateľnosť nielen v pomalej móde (slowfashion) ale aj udržateľnosť v bývaní (slowliving) kde menej je niekedy viac.  Nie sme veľká korporátna spoločnosť, preto u nás nečakajte 50%-70% výpredaje, pre nás by to bolo dlhodobo neudržateľné. Odmeníme vás našimi kvalitne vypracovanými výrobkami s dôrazom na každý detail a technické prevedenie, precíznu ručnú prácu z kvalitných ľanových látok, výhradne len od európskych overených výrobcov z Talianska, Belgicka, Francúzska, Litvy. Našich stálych zákazníkov a aj tých, ktorí u nás nakúpili po prvý-krát si veľmi vážime a odmeníme ich vždy zľavovým kupónom, ktorý od nás dostanete po odoslaní vašej objednávky (od nás z dielne už ušité a zabalené výrobky)  na váš e-mail.  

Darčekové poukážky Lanaja

Digitálna darčeková poukážka  je posielaná e-mailom kupujúcemu po nákupe s pokynmi, ako ju uplatniť. Kupujúci ju bude musieť poslať e-mail príjemcovi, alebo ju vytlačiť, aby ju mohol osobne darovať. Napíšte nám na alzbeta@lanaja.sk  vieme vám ju pripraviť aj s osobným venovaním a sumou, ktorú si sami zvolíte.

Ako dlho bude trvať doručenie mojej objednávky?

Pri našich výrobkoch, ktoré máme vopred našité vám prídu vaše objednávky do 2-3 pracovných dní od zaplatenia. Ak z akéhokoľvek dôvodu bude vaša objednávka pripravená s oneskorením, budeme vás kontaktovať. Po odoslaní objednávky vám príde automatický e-mail o jej prijatí a druhý, osobný e-mail o upresnení dodania. Ľanové výrobky si šijeme sami v našej dielni podľa vašich predstáv a na mieru, preto treba počítať s dodaním 5-15 pracovných dní, vzávislosti od konkrétneho produktu, ktorý nemáme hneď k odoslaniu. Kedykoľvek sa môžete o stave objednávky informovať, napísať nám, zatelefonovať na t.č. +421 918 662 017, sme tu pre vás!

VITAJTE VO SVETE ĽANU

Staňte sa súčasťou našej priateľskej komunity

Ako prejav vďaky za Vašu podporu slovenskej udržateľnej remeselnej výroby Vám ponúkame 5% zľavu z každého nákupu v našom e-shope. Stačí zadať svoj e-mail a pravidelne Vám budeme zasielať novinky o tom, čo pre Vás tvoríme v našej dielni.