Vyhľadať
Close this search box.

Starostlivosť o ľanové výrobky

Starostlivosť o ľanové výrobky

Ľan je nenáročný na údržbu a čím budete výrobky viac prať, tým budú krajšie a mäkšie.

Vo vnútri našich výrobkov je všitá menovka s ošetrovaním. Ľanové obliečky odporúčame prať z rubovej strany, ľanu úplne stačí teplota 40 st. nakoľko sa v ňom nezadržiavajú baktérie, je antibakteriálny a antialergický, preto nie je potrebné prať ľanové obliečky, ľanové plachty, ľanové výrobky pri vysokých teplotách. Nám sa v dielni osvedčil prací prach, ktorý vrele odporúčam na všetky ľanové výrobky  FeelEco Keď k vám prídu naše výrobky, sú všetky opraté práve s  týmto pracím prostriedkom. Dostanete ho kúpiť aj sieťach DM drogérie

prací prostriedok na ľanové obliečky

prací prach feeleco

Na ľan neodporúčam používať agresívne pracie prostriedky, ktoré obsahujú príliš veľa chemických prísad, bielidiel a malých častíc s bieliacimi účinkami, ak si chcete zachovať krásne farby a štruktúru ľanu, vyhnite sa im. Ľan je prírodná látka, zaslúži si rovnakú starostlivosť, nezľaknite sa, je úplne jednoduchá, môžem po dlhoročných skúsenostiach napísať, že nepoznám látku ako ľan, ktorá vyžaduje takú nenáročnú a jednoduchú starostlivosť. Pamätáte si naše staré mamy? Všetko prali v koryte s pomocou pracej dosky s úplne obyčajným mydlom a keď bol na ňom Jeleň, bol to už luxus. Prádlo plákali v potokoch a výsledok? Nádherné, žiarivé, voňavé a biele prádlo. Tak je to aj s ľanom, menej je naozaj viac ❤️ Po vybratí z práčky vám ho stačí poriadne povytriasať a nechať voľne preschnúť.

starostlivosť o ľanové obliečky

Milí naši zákazníci, zjednodušme si to a svoj vzácny čas venujme užitočným činnostiam s rodinou.

Ak používate sušičku, môžete ich sušiť pri nižšej teplote, pri vysokej teplote sušenia sa môžu časom poškodiť a oslabiť  jeho vlákna, ktoré sú duté a zabezpečujú termoregulačné schopnosti, v lete vás chladia a v zime hrejú. Zo sušičky vyberiete ľanové výrobky síce vhkejšie, ale ľan veľmi rýchlo preschne.

Častokrát sa vám stane, že na vzduchu vám vyschnú ľanové výrobky oveľa rýchlejšie, než vám skončí cyklus sušenia, navyše nielen ušetríte za energie, ale ako ďalší bonus, ľanová látka sušená na vzduchu krásne vonia, vyskúšajte a nechajte sa prekvapiť jej prírodnou voňou a jemnosťou, ktorú vám žiadna sušička bielizne nenahradí.

Ľan je prírodný materiál, nie je chemicky upravovaný a nie sú v ňom umelé vlákna. Preto zo začiatku môže púšťať malé mikrovlákna v podobe chumáčikov. Netreba sa  báť a zľaknúť sa toho, odporúčam vám obliečky prať z opaku, nedávať do pračky iné veci, aby nebola preplnená. Ľanové obliečky v nej potrebujú mať  väčší priestor, preto práčku neprepĺňajte nadoraz. Postupne sa prebytočné prírodné vlákna vyplavia a tým budú ešte jemnejšie. 100% ľan sa na začiatku svojho životného cyklu zbavuje svojich prebytočných vlákien, je to súčasť prirodzeného procesu mäknutia bielizne . Ľan je prírodné vlákno, ktoré sa každým praním a používaním stáva jemnejším a jemnejším, jeho jemnosť sa dosahuje práve týmto odstraňovaním maličkých mikrovlákien. I keď na prvý pohľad môže toto ,,zvliekanie” vlákien vyzerať zvláštne, slúži na to, aby vám obliečky vydržali čo najdlhšie.

ľanová bielizeň

Odporúčam, vyhnúť sa zmäkčovadlám a klasickej aviváži, ktoré by mohli narušiť vlákna bielizne. Všetky tieto veci majú potenciál poškodiť jemné vlákna ľanu a narúšať hebký pocit z vašich obliečok a zvýšiť tak pravdepodobnosť, že sa tento proces spomalí. Faktom je, že ľan je vlákno, ktoré časom mäkne a je hladšie, tieto vlákna existujú v ľane z rôznych dôvodov, ale predovšetkým aj kvôli jeho farbe, aby vaša posteľná bielizeň získala nádherné odtiene , ktoré poznáte a máte radi.

Áno, som ĽAN a krčím sa ♥  Dovoľte ľanu krčiť sa, je to jeho prirodzená vlastnosť, ak ste predsa len veľkí kámoši so žehličkou a žehlíte všetko čo vám príde pod ruky, odporúčam ľan žehliť vlhký, alebo jemne nakropený. Väčšina našich zákazníkov ľan  nežehlí, jeho štruktúra si priam pýta prírodný a ničím nenapodobiteľný krčivý vzhľad.

Vaše obľúbené ľanové výrobky Lanaja

Zdieľajte s priateľmi na sociálnych sieťach

Články o vás a milovanom ľane:

sušenie ľanovej bielizne v sušičke
Zrážanie v sušičke je bežný problém ktorý môže zničiť vaše obľúbené ľanové oblečenie ak ho vystavíte vysokej teplote pri sušení

VITAJTE VO SVETE ĽANU

Staňte sa súčasťou našej priateľskej komunity

Ako prejav vďaky za Vašu podporu slovenskej udržateľnej remeselnej výroby Vám ponúkame 5% zľavu z každého nákupu v našom e-shope. Stačí zadať svoj e-mail a pravidelne Vám budeme zasielať novinky o tom, čo pre Vás tvoríme v našej dielni.