Vyhľadať
Close this search box.

Utierka z ľanového plátna

12,00 

Kategória

Popis

Kuchynská utierka z ručne tkaného ľanového plátna má nenahraditeľnú štruktúru. Dodáva každému kuchynskému priestoru jedinečný šmrnc a estetický rozmer. Je to symbol starostlivosti o domácnosť a rodinu. Spája sa s rodinnými oslavami, prípravou jedál a každodennými rituálmi. Je svedkom dedičstva a tradícií, ktoré sa prenášajú z generácie na generáciu.  Ich prítomnosť vo vašej domácnosti prinesie nielen praktický úžitok, ale aj pocit prepojenia s prírodou a našim dedičstvom.
certifikát oeko tex standard

Šijeme z certifikovaných ľanových látok

Slovenský výrobok Lanaja ušitý vo Veľkom Krtíši

Ušité na Slovensku

Výrobky na objednávku ušijeme do 5-15 prac. dní v závislosti od danej objednávky
Poštovné ZDARMA pri nákupe nad 150€
Udržateľné, lokálne, ekologické, nadčasové

Popis

Utierka z ľanového plátna

 

Utierka z ľanového plátna je nielen krásnou prírodnou dekoráciou, ktorá skrášli svojou nonšalantnou jednoduchosťou so sladkou príchuťou spomienok na roky minulé, ale svojim pevným materiálovým zložením vydrží aj to najnamáhavejšie používanie. Praním a stáva stále mäkšou a krajšou. Verím, že poteší aj vaše ďalšie generácie, tak ako mňa tkané utierky od mojej starej mamy. Ručne tkaný ľan sa svojimi prírodnými vlastnosťami a po rozstrihaní na malé kúsky v komposte rozkladá do jedného mesiaca.  Zároveň recyklujete a odmeníte seba a vaše deti zdravším životným prostredím.

Prečo práve ľan?

Ľan ekologickou tkaninou, pretože pri pestovaní ľanových rastlín nie je potrebné používať pesticídy ani hnojivá (rastlina je nenáročná a odolná voči škodcom). Pri výrobe ľanovej tkaniny nie sú potrebné chemické úpravy. Je prirodzene antibakteriálny a 100% prírodný, vhodný pre alergikov. Neelektrizuje a nepriťahuje prach. Má výborné termoregulačné vlastnosti. Je priedušný, dobre odvádza teplo a vlhkosť, v lete chladní a v zime hreje.
Ľanové vlákno je pevné a odolné voči oderu a aj keď je na dotyk tvrdšie, postupným praním sa zmäkčuje a bieli.
Ľan je nenáročný na údržbu, perie sa pri teplote 40-90 stupňoch.
Má zaujímavú nerovnomernú štruktúru, ktorá vzniká tkaním dlhých stonkových, alebo lykových vláken nepravidelného tvaru. Je štruktúrovo pevnejší a hrubší ako priemyselne vyrobená ľanová látka a zároveň ekologickejší.

Má prirodzené antiseptické vlastnosti, neudržujú sa v tkanivách zárodky baktérií ani plesní, preto je tak ideálny na použitie aj v kuchyniach. Je ideálny na kuchynské utierky, vrecúška. Je vhodný pre alergikov, nakoľko nevyvoláva alergické reakcie. Ľan je navyše odolný voči moliam. Má prirodzenú schopnosť odolávať špine a škvrnám. Znižuje UV žiarenie o polovicu, preto je tak obľúbený aj v odevnom priemysle.

Ľanové vlákna sú duté, preto nasávajú vlhkosť oveľa lepšie ako ostatné materiály a zároveň vám aj rýchlejšie preschne.

Veľkej obľube sa u vás tešia práve tieto utierky ako samostatné obaly na chlebík namiesto ľanových vreciek. Ak si pečiete svoj kváskový chlieb, je to ideálna voľba aj na prekrytie ošatiek.

Ľanové plátno je predprané na 90 st. preto už netreba počítať s jeho zrážanlivosťou. Dovoľte ľanu krčiť sa, je to jeho prirodzená vlastnosť, ak ste predsa len veľkí kámoši so žehličkou a žehlíte všetko čo vám príde pod ruky? Odporúčam ľan žehliť vlhký, alebo jemne nakropený.

Udržateľnosť a zmysluplnosť na prvom mieste

Či sa už rozhodnete pre ľanové utierky na chlebík, alebo ľanové vrecúška, bude to správna voľba nie len pre vaše zdravie, ale pomôžete chrániť naše životné prostredie, ďakujeme vám, že nám pomáhate šíriť myšlienku o potrebe recyklovať a spoločne vymieňame tisícky umelých sáčkov za ľanové vrecká.

Fotky Ela Krídlová ♥ Zo srdca do hrnca ♥ Okrem iného môžete na Elinom blogu nájsť aj recept na tento fantastický zemiakový chlebík z pšeničného rozkvasu TU

Všetky látky, s ktorými pracujem a šijú sa z nich nielen vrecúška na chlieb, sú vopred predprané, aby sa k vám domov dostal dokonale čistý výrobok.

Veľkosť: cca 45x60cm
uško na zavesenie utierky

Môže sa Vám páčiť

Ľanové obliečky

ponorte sa do mäkkého objatia ľanu.

Online konzultácia

Pre našich klientov máme špeciálnu službu online konzultáciu. Videohovorom priamo z našej dielne zladíme Vaše potreby s našimi farbami a látkami.

Vernostný klub Lanaja

Ako náš zákazník sa automaticky stávate čenom vernostného klubu Lanaja. Členovia získavajú prístup k špeciálnym cenám našich výrobkov, prednostný prístup k novinkám a iné výhody.

icon
Doručenie zdarma

Naši zákazníci si užívajú doručenie ZDARMA pre objednávky nad 150€. Darčekové balenie je naším štandardom. Naše skladové výrobky odosielame do 2 dní od objednania a výrobky na objednávku odosielame v priemere do 15 dní.

Zákazníci si tiež pozreli

VITAJTE VO SVETE ĽANU

Staňte sa súčasťou našej priateľskej komunity

Ako prejav vďaky za Vašu podporu slovenskej udržateľnej remeselnej výroby Vám ponúkame 5% zľavu z každého nákupu v našom e-shope. Stačí zadať svoj e-mail a pravidelne Vám budeme zasielať novinky o tom, čo pre Vás tvoríme v našej dielni.