Vyhľadať
Close this search box.

Ľanová plachta Julianna

70,00 130,00 

Popis

Vitajte v našom ateliéri Lanaja, kde pre vás s láskou šijeme ľanové výrobky ako aj ľanové napínacie plachty. Každý kúsok látky, ktorý použijeme, je vyberaný starostlivo, s láskou spracovaný, aby sme vám priniesli iba to najlepšie.

Naše ľanové plachty sú šité s maximálnou starostlivosťou a pozornosťou na každý detail. Každý šev je dôkladne premyslený, každý roh je zladený s presnosťou, aby vaša ľanová bielizeň nielen dokonale vyzerala, ale bola funkčná a dlho vám slúžila.

Čo robí naše ľanové plachty jedinečnými? Naša schopnosť, prispôsobiť ich vašim potrebám a rozmerom matracov. Dáva vám to pocit istoty a komfortu počas spánku. Náš ľan je utkaný a spracovaný v Európe, pochádza z Pobaltských krajín, ktoré sú celosvetovo známe pestovaním, spracovaním a výrobou kvalitného ľanu.

certifikát oeko tex standard

Šijeme z certifikovaných ľanových látok

Slovenský výrobok Lanaja ušitý vo Veľkom Krtíši

Ušité na Slovensku

Výrobky na objednávku ušijeme do 5-15 prac. dní v závislosti od konkrétnej zákazky
Poštovné ZDARMA pri nákupe nad 150 €
Udržateľné, lokálne, ekologické, nadčasové

Popis

Ľanová plachta Julianna

Naša malá rodinná slovenská značka Lanaja sa zameriava na vaše individuálne potreby. Ľanové plachty šijeme presne podľa vašich požiadaviek. S našou ľanovou bielizňou si môžete byť istí nielen jej kvalitou, ale aj dokonalým prispôsobením vašim potrebám. Pri nákupe si môžete vybrať z rôznych farieb a štýlov, aby ste dosiahli dokonalý vzhľad a pohodlie vo vašej spálni.

Ľanová plachta s gumičkou sa radí medzi najobľúbenejšie výrobky pre svoje vynikajúce vlastnosti, ktoré vám zaručia nielen pohodlie, ale aj zdravie. Jej filtračné schopnosti sú jedinečné a účinné v boji proti alergénom a choroboplodným zárodkom. Ľanová plachta Julianna má schopnosť regulovať vlhkosť, umožňuje optimálnu cirkuláciu vzduchu cez svoje duté vlákna. Znižuje sa tak riziko prehriatia a zlepšuje sa komfort počas spánku.

Prečo sú naše ľanové plachty výnimočné? 

Ľanová plachta Julianna má jedinečné filtračné vlastnosti, ktoré môžu znížiť počet alergénov a choroboplodných zárodkov. Vďaka schopnostiam znižovať vlhkosť,  umožňuje maximálnu priedušnosť cez svoje duté vlákna.  Znižuje sa tak výskyt alergických symptómov, alebo iných respiračných problémov.
Ľan je tiež antistatický, umožňuje pokožke a telu udržiavať prirodzenú hodnotu pH. Môže to byť prospešné pre tých, ktorí trpia zvýšenou citlivosťou pokožky.

Ľanové plachty sa už dlho považujú za jednu z najekologickejších možností  z dôvodu ich dlhej životnosti a samotnej výroby 100% ľanovej látky z ľanových semien, ktoré sa považujú za obnoviteľný zdroj a zároveň za biologicky odbúrateľné.

Ľan  reguluje teplotu, je antistatický, antibakteriálny a pôsobí ako prirodzený izolátor. To znamená, že má vlastnosti regulujúce teplotu a v lete vás chladí a v zime vás zahreje vďaka svojim dutým vláknam, bez toho, aby spôsobil  prehriatie.

Ľan je vďaka svojim prírodným vláknam známy tým, ako dotvára priestor z estetického hľadiska. Bez problémov sa hodí do akéhokoľvek priestoru.

Celosezónne  posteľné ľanové obliečky a ľanové plachty rýchlo schnú, takže v teplejších mesiacoch jeho vlastnosti odvádzajúce vlhkosť pôsobia ako účinné antiperspiranty. Ľan dokáže doslova zadržať až 20-násobok svojej hmotnosti vo vlhkosti. Je to ideálny materiál pre nepretržitý a zdravý spánok.

Ľanová bielizeň vám môže slúžiť po celý život, ak sa o ňu budete starať správne. Nepoužívajte pracie prostriedky, ktoré obsahujú rozjasňovače farieb. Oslabujú vlákna a môžu potenciálne zmeniť farbu vašej bielizne. Vždy sa uistite, že bielizeň je dôkladne vyplákaná vodou, aby sa odstránili všetky stopy pracieho prostriedku, ktorý môže neskôr spôsobiť škvrny oxidáciou. Pred kúpou sa uistite, že investujete do 100% ľanu a nie do zmesi s iným vláknom.

Správna veľkosť je dôležitá, ako ju odmerať?

Odporúčame vopred zmerať nielen výšku, šírku matraca, ale aj jeho výšku. Podľa skúseností vieme, že sú naozaj rôzne. Od 15 cm do 40 cm a tu sa potom plachta prispôsobuje presne na mieru. Na e-shope ich nájdete v štandartných veľkostiach, kde je výška matraca do 20cm. Neváhajte nám preto pred objednávkou napísať. Radi vám poradíme a vy si budete istí, že máte ľanovú plachtu, ktorá vám sadne ako uliata.⁠
⁠Ľanové plachty v iných farbách môžete nájsť a zladiť farebne s posteľnými obliečkami, ktoré sa dokonale hodia a prírodne ladia TU

Ľanová plachta Julianna je ušitá z mäkčeného predpraného ľanu, ktorý je vymývaný pomocou kameňa, tzv.: Stone washing, alebo s označením STONEWASHED. Ľanová látka tak získa obľúbený jemnejší vzhľad, prirodzene a rovnomerne krčivý a pri používaní vás odmení príjemným pocitom jemnosti. Počas spánku vám prekrví a jemne premasíruje pokožku. Podporí jej relaxáciu, tým ju zjemní a ochráni vďaka svojej prirodzenej pH.⁠ Tento ľan nie je potrebné žehliť, je prekrásne zvrásnený po opratí.

FARBA: tmavošedý+ mliečnebiely pásik

Kombinácia s ľanovými obliečkami

Ľanovú plachtu Julianna odporúčame kombinovať s ľanovými obliečkami:  ADAM,VIKTORMARTINADANIELAMICHAELAKLAUDIAJULIANNAMIRIAM,JAKUB

Počítajte s dobou dodania 5-15 pracovných dní, pokiaľ nemáme výrobok ušitý skladom, ručná práca si vyžaduje náš čas. Ľanové výrobky šijeme v našej dielni podľa vašich predstáv aj na mieru v závislosti od konkrétneho produktu.

Ďalšie informácie

ROZMERY

90x200x20 cm, 140x200x20 cm, 160x200x20 cm, 180x200x20 cm, 200x200x20 cm

Môže sa vám páčiť

Ľanové obliečky

Ponorte sa do mäkkého objatia ľanu

Online konzultácie

Pre našich zákazníkov máme špeciálnu službu - online konzultácie. Videohovorom priamo z našej dielne zladíme Vaše potreby s našimi farbami a látkami.

Vernostný klub Lanaja

Ako naši zákazníci sa automaticky stáváte členmi vernostného klubu Lanaja. Členovia získajú prístup k špeciálnym cenám našich výrobkov, prednostný prístup k novinkám a iné výhody.

icon
Doručenie zdarma

Naši zákazníci majú doručenie ZDARMA pre všetkých objednávkach nad 150 €. Darčekové balenie je naším štandardom. Naše skladové výrobky odosielame do 2 dní od prijatia objednávky a výrobky na objednávku odosielame v priemere do 15 dní.

Tiež ste si pozreli