Vyhľadať
Close this search box.

Objavte magický svet s našimi autorskými obliečkami Dom pri lese

Detské ľanové obliečky s originálnou potlačou DOM PRI LESE

Vitajte v čarovnom svete prírody a snov, kde sa spájajú kreslené motívy a dotyk ľanu. Práve v tejto chvíli vám otvárame dvere do našej najnovšej kolekcie ľanových obliečok s autorskou kresbou – ,,Dom pri leseV tomto jedinečnom príbehu nájdete 46 hravých detských motívov, ktoré prenesú vaše deti do rozprávkových dobrodružstiev. Vtáčiky, sovy, slimáky, domčeky, stromy, ježkovia, medvede, srnky, veveričky a zajace – všetky tieto bytosti ožívajú na jemnom ľane a prinášajú so sebou radosť, hravosť a pocit prírodného pohodlia. Naša nová kolekcia detských ľanových obliečok Dom pri lese je výsledkom jedinečného spojenia kreativity a spolupráce s Patríciu Kojnok Kušickou, kvalitného českého ľanu a našich krajčírskych zručností.

Autorské slovenské ľanové posteľné obliečky
ľanová obliečka na vankúš Dom pri lese
Patrícia Kojnok Kušická, talentovaná dizajnérka, sa nechala inšpirovať prírodou, jej kúzlom a harmóniou. Svoju lásku k prírode,deťom,  preniesla do každého jedného motívu, ktorý zdobí naše obliečky. Zvieratká, rastlinky a domček ožívajú na mliečnom ľane a prinášajú do vášho domova príbeh. Vzor, ktorý pre nás navrhla obsahuje 46 kreslených motívov, ktoré sa s pravidelnosťou striedajú na ľanovej látke. Každý jeden motív je starostlivo a detailne nakreslený.
 
Patrícia pripravila niekoľko návrhov a bolo nesmierne ťažké vybrať si len jeden, nakoniec sme sa rozhodli pre Dom pri lese, názov ľanových obliečok a je rovnako Patríiciin nápad, vystihla presne to, čo je nám blízke. Dlhé hodiny strávené kreslením, konzultáciou, úpravami farieb, veľkostí, rozloženia, samotnej skúšobnej tlače… pamätám si na ten moment, keď som prvýkrát držala v rukách vytlačený návrh na obrovskom papieri. Patrícia mi ho poslala vo veľkej obálke, ktorú keď som otvárala, triasli sa mi ruky, doslova! Obdivovali sme všetky motívy, ich farby, postupnosť a nevedela som sa dočkať, kým prídeme do finále a do dielne nám príde už potlačený ľan.
Ak si budeš Patrícia čítať moje slová, ver, že som Ti nesmierne vďačná, že si s touto spoluprácou súhlasila, že sa spojili dve Krtíšanky a vznikol tento krásny nový produkt z ľanu. Vidieť, že Ťa to nesmierne baví, že to robíš je zo srdca a s láskou a to sa prenieslo svojou energiou aj do ľanových obliečok. Tvoje nadčasové ilustrácie budú zdobiť a tešiť nejedno detské srdce ešte veľmi, veľmi dlho,  ĎAKUJEME!
 
originálne slovenské detské ľanové obliečky

Tento krásny návrh sa následne posielal do továrne, kde nám ho mali vytlačiť na český ľan, nevedela som si predstaviť iný ľan, než český, na ktorý sme museli čakať o niečo dlhšie. Chcela som zachovať myšlienku udržatelnosti, prírodných materiálov, prepojenia SK-CZ, aj preto, lebo z Čiech máme veľa našich zákazníčiek. Samé sa to pýtalo do československého prepojenia kreativity, kvality, vzájomnej empatie. Tento celý projekt je náš i váš, verím, že bude práve preto aj pre vás všetkých srdcu bližší.

Prvá komplikácia nás čakala, že sme ľanovú látku nemali ihneď, museli sme počkať na jej výrobu, nechcela som to riešiť inými alternatívami, vedela som, že táto látka musí byť z Českej republiky a iná možnosť po dôkladnom  zvážení neprichádzala do úvahy. Trpezlivo sme čakali a keď sme ju mali utkanú a pripravenú, prišla druhá správa, že nám závod kde sa mala látka potláčať, dočasne zatvárajú kvôli stúpajúcim nákladom energií. Po mesiaci čakania nám do dielne prišla prvá potlačená vzorka, doladili sa farby, grafika, smer vzoru. Ďalšie dva mesiace sa čakalo, kým nám prišli už hotové rolky ľanu.

Mohli sme sa pustiť do práce, oprať, ušiť, otestovať potlač, ktorá je robená s certifikovanými farbami vhodnými aj pre tých najmenších. Znovu oprať, vysušiť, vyžehliť a mohlo sa začať s fotením. Ale aj samotné fotenie nešlo podľa predstáv a plánu, počasie na fotenie vonku nám neprialo a naše obliečky počas troch dní zmokli 3x a to doslovne do nitky a so všetkým 😀 Tak začal opäť kolobeh: oprať-vysušiť-ožehliť-fotiť-oprať-vysušiť-ožehliť-fotiť…. toto celé trikrát po sebe v priebehu týždňa, ale trpezlivosť a chuť nás neprešla a prišli sme do finále, aby sme vám ich mohli všetkým po deviatich mesiacov príprav predstaviť: 

 

Autorské posteľné obliečky z ľanu Dom pri lese s originálnou autorskou potlačou a návrhom od grafičky a dizajnérky Patrície Kojnok Kušickej

 

Zaklopte na dvere domu, ktorý stojí ticho pri lese. Otvorte ich a vstúpte do rozprávkového príbehu, ktorý sa vám odkryje na našich  ľanových obliečkach ,,Dom pri lese“. Tu sa stretáva realita s fantáziou a dejú sa zázraky medzi korunami stromov. S ľanovými obliečkami DOM PRI LESE sa ocitnete uprostred prírodného divadla, kde sa motívy života prelínajú s krajinou na mliečnom ľane. Každá noc v nich bude ako putovanie do tajov lesa a vtiahne vás do príbehu o priateľstve a harmónii medzi veľkými aj malými lesnými tvormi. Prejdite svojimi prstami po potlači, ktorá vás prenesie do útulného domčeka medzi priateľstvá zvieratiek.

 

ľanové obliečky s ježkom

 

 

Nájdete tam napr. ježka, ktorý symbolizuje silu a odvahu. So svojimi pichliačmi je malým lesným rytierom a učí nás, že vnútorná sila a odhodlanie môžu prekonať akékoľvek prekážky.

 

 

Veveričku, symbolizujúcu detstvo plné radosti, bezprostredné, bezstarostné, keď sme liezli po stromoch, držiac sa ich konárov, so šibalským úsmevom a iskričkami v očiach.

veverička na detských posteľných obliečkach
ľanové obliečky Abreadbag

 

 

Pomalý pohyb slimáka nám zas pripomína, že každý krok v živote by mal byť prežitý s pokojom a trpezlivosťou.

ľanové obliečky Abreadbag ušité na slovensku

Sova je symbolom múdrosti a tajomstva, odhaľuje skryté poklady lesa.

V dome pri lese žila líška, ktorá bola majterkou premien.

Keď nad lesom začína vychádzať slnko, vtáčiky sa zobúdzajú a svojim štebotom hlásia príchod nového dňa, nových začiatkov.

Medveď nám pripomína, že v živote musíme mať odvahu čeliť výzvam a zároveň chrániť to, čo je nám drahé.

Zajac je symbolom rýchlosti, šikovnosti a hravosti a radosti v maličkostiach.

V diaľke stojí malý dom, útočisko v srdci lesa. Jeho dvere sú vždy otvorené, je to miesto, kde sa zdieľajú nekonečné príbehy.

dizajnové ľanové obliečky Dom pri lese

V diaľke stojí malý domček, útočisko v srdci lesa. Jeho dvere sú vždy otvorené, je to miesto, kde sa zdieľajú nekonečné príbehy. Strom vo svojich vetvách ukrýva množstvo života, je svedkom všetkých udalostí v lesnom kráľovstve. Jeho koruna rozprestiera svoju náruč a poskytuje útočisko všetkým tvorov, ktorí potrebujú ochranu a lásku a samozrejme pri ňom nesmú chýbať lesné plody, chuť sladkých jahôd, omamná vôňa hríbov. Pre deti sú to kresby, ktoré ožívajú a prebúdzajú ich fantáziu a samozrejme aj tú našu, dospelácku. Viete im každý večer vyrozprávať iný príbeh, ten váš, iba váš, jedinečný, spoločný a ktohovie, možno sa bude tradovať ako kedysi a vaše deti ho raz budú rozprávať tým svojim deťom, to by bola slušná výzva, čo vy na to? Pre deti sú tieto obliečky bránou do rozprávkového sveta, budú ich vernými spoločníkmi plnými dobrodružstva a nekonečnej fantázie. Stretnutie s medveďom, myškou, líškou, vtáčikom, srnkou či včelou môže byť prerozprávané do čarovného príbehu pred spaním s teplou šálkou kakaa. Ľanové obliečky sú určené pre všetkých milovníkov prírody a jej kúziel, malých i veľkých, deti aj dospelákov. Vďaka nim sa môžete pohrúžiť do snov plných dobrodružstiev, zatiaľ čo vám jemný dotyk ľanu poskytne príjemný odpočinok. Sú dokonalým darčekom pre vašich blízkych. Darujte im kúsok prírody a umeleckého diela, ktoré bude sprevádzať ich spánok a prinášať do ich života magickú atmosféru.

K ľanovým obliečkam vankúše si viete u nás zladiť aj samostatné ľanové obliečky na vankúše ,,Dom pri lese“ TU 

Ľanové obliečky a ich rozmery si viete pozrieť TU, ak by vám naše štandartné veľkosti nesadli, napíšte nám, vieme vám ich ušiť v našej dielni aj v iných rozmeroch. 

Naše aktuálne články pre vás...

Zdieľajte s priateľmi na sociálnych sieťach

Články o vás a milovanom ľane:

starostlivosť o ľanové obliečky

VITAJTE VO SVETE ĽANU

Staňte sa súčasťou našej priateľskej komunity

Ako prejav vďaky za Vašu podporu slovenskej udržateľnej remeselnej výroby Vám ponúkame 5% zľavu z každého nákupu v našom e-shope. Stačí zadať svoj e-mail a pravidelne Vám budeme zasielať novinky o tom, čo pre Vás tvoríme v našej dielni.