Vyhľadať
Close this search box.

Ľanové vrecko a jeho príbeh

V súčasnej dobe, keď sa viac a viac ľudí obracia k udržateľnému životnému štýlu, je dôležité zvoliť si produkty, ktoré sú nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj praktické a štýlové. A práve naše ľanové vrecko na chlieb je tým správnym krokom, smerom k udržateľnejšiemu spôsobu života.

Ak hľadáte spôsob, ako urobiť niečo dobré pre našu planétu a zároveň si dopriať kúsok kvality a udržateľnosti, mali by ste určite zvážiť kúpu ľanového vrecka na chlieb z našej dielne Lanaja. Každé ľanové vrecko je ušité z ručne tkaného ľanového plátna, ktoré má úžasnú textúru a vôňu. Je to skutočne vzácny materiál, ktorý nám pomáhate zachrániť.

Vrecúško na chlieb, ktoré u nás ušijeme a  spoločne s vašou podporou a jeho kúpou mu dáva druhú šancu na jeho ďalší život. A čo je najdôležitejšie, každý nákup nášho vrecka je krokom k udržateľnejšímu svetu. Ako by ste sa cítili, keby ste vedeli, že ste pomohli zachrániť vzácny materiál, ako je ľanové plátno, tým, že ste si kúpili náš produkt? Sme vám vďační za každú jednu šancu ukázať vám, aké to môže byť dobré rozhodnutie.

Ľanové vrecká na chlieb sú viac ako len praktickými doplnkami pre váš každodenný život. Sú to kúsky, ktoré vám umožňujú spojiť sa s minulosťou, s tradíciami, tradičnou technikou ručného tkania. Naše ľanové vrecká sú ručne tkané, ušité s pozornosťou a láskou ku každému detailu. Každé vrecko na chlieb je výsledkom nášho odhodlania poskytnúť vám kvalitný a udržateľný produkt, ktorý pomáha chrániť prírodu a šetriť s materiálmi.

Prečo sa rozhodnúť pre vrecúška z ľanu?

Opakovane použiteľné, starostlivo vyrobené hypoalergénne vrecúška z ručne tkaného slovenského ľanu sú neodmysliteľnou súčasťou dnešných moderných domácností. Vrecúška sú odolné a ak sa o ne správne postaráte, môžu potešiť celé generácie.

Zo zdravotného a ekologického hľadiska neporovnateľne vhodnejšie ako plastové sáčky a obaly, prírodná ľanová väzba je tesná, nefarbená, bez chemických úprav, ale priedušná, udržuje chlieb dlhšie s chrumkavou kôrkou i bylinky s ich typickou a sviežou vôňou. Navyše získate domáci ekologický osviežovač vzduchu, šetríte prírodu a bylinky v takomto vrecúšku nádherne prevoňajú miestnosť.

Ľanové plátno absorbuje a uvoľnuje vlhkosť viac ako iné materiály, má termoregulačné vlastnosti, v zime hreje a v lete chladí, 5-krát viac ako vlna a 19 x viac ako hodváb. Má prirodzené antiseptické vlastnosti, neudržujú sa v tkanivách zárodky baktérií ani plesní, preto je tak ideálny na použitie aj v kuchyniach, je ideálny na kuchynské utierky, vrecúška.

Prečo práve ľan? 

 

Ľan je ekologickou tkaninou, pretože pri pestovaní ľanových rastlín nie je potrebné používať pesticídy ani hnojivá (rastlina je nenáročná a odolná voči škodcom). Pri výrobe ľanovej tkaniny nie sú potrebné chemické úpravy.
Je prirodzene antibakteriálny a 100% prírodný, vhodný pre alergikov. Neelektrizuje a nepriťahuje prach.
Má výborné termoregulačné vlastnosti. Je priedušný, dobre odvádza teplo a vlhkosť, v lete chladní a v zime hreje.
Ľanové vlákno je pevné a odolné voči oderu a aj keď na dotyk je tvrdšie, postupným praním sa zmäkčuje a bieli.
Je nenáročný na údržbu, perie sa pri 40-90 stupňoch.
Má zaujímavú nerovnomernú štruktúru, ktorá vzniká tkaním dlhých stonkových, alebo lykových vláken nepravidelného tvaru, štruktúrovo pevnejší a hrubší ako priemyselne vyrobená ľanová látka a zároveň ekologickejší.

 

Či sa už rozhodnete pre ľanové utierky na chlebík, alebo ľanové vrecúška, bude to správna voľba nie len pre vaše zdravie, ale pomôžete chrániť naše životné prostredie, ďakujeme vám, že nám pomáhate šíriť myšlienku o potrebe recyklovať a spoločne vymieňame tisícky umelých sáčkov za ľanové vrecká ♥

Všetky naše ľanové vrecká na chlieb a ľanové výrobky sú 100% kompostovateľné a vo vašom domácom komposte sa rozložia do jedného mesiaca.

 

 

 

Vrecúška na chlieb z ľanového plátna

Sme hrdí na to, že sú naše ľanové vrecká udržateľné a pomáhajú chrániť životné prostredie tým, že sa u nás  používajú  už existujúce materiály, z ktorých šijeme a tvoríme úžitkový textil a tak môžeme prispieť aspoň maličkou časťou  k ochrane prírodných zdrojov. 

Ľanové vrecká na chlieb  Lanaja (na začiatku Abreadbag- prečítaj si viac o našom novom názve na našom blogu) sú viac ako len praktickým doplnkom do vašej kuchyne. Sú to kúsky umenia, ktoré spájajú tradíciu a moderné trendy do dokonalej harmónie. Naše vrecká sú ušité z  ľanového plátna, ktoré bolo tkané na krosnách, čím sa zachovala autentická technika, ktorá sa používa už stáročia. 

Ľanové vrecká sú dostatočne veľké na to, aby sa do nich zmestil chlieb, pečivo a ďalšie potraviny. Môžete si u nás vybrať z rôznych veľkostí. 

Investícia do ľanového vrecka môže byť finančne výhodná z dlhodobého hladiska. Môžete ich opakovane používať, čo znamená, že investujete do dlhodobého riešenia, ktoré nielenže chráni prírodu, ale aj šetrí vašu peňaženku.

Kde sa s nami môžete stretnúť?

Okrem nášho ateliéru radi navštevujeme predajné trhy, našou srdcovkou je SAShE v Starej tržnici v Bratislave, kde ste sa s nami mohli už niekoľkokrát stretnúť a naživo vidieť naše výrobky.

Lanaja na Sashe v Starej Tržnici

Zdieľajte s priateľmi na sociálnych sieťach

Články o vás a milovanom ľane:

starostlivosť o ľanové obliečky

VITAJTE VO SVETE ĽANU

Staňte sa súčasťou našej priateľskej komunity

Ako prejav vďaky za Vašu podporu slovenskej udržateľnej remeselnej výroby Vám ponúkame 5% zľavu z každého nákupu v našom e-shope. Stačí zadať svoj e-mail a pravidelne Vám budeme zasielať novinky o tom, čo pre Vás tvoríme v našej dielni.