Vyhľadať
Close this search box.

Milí naši drahí zákazníci

Z Abreadbag je Lanaja

S nekonečnou radosťou a očakávaním sa s vami delíme o jedinečné a významné rozhodnutie. Chcem vám priblížiť zmenu, ktorá nás napĺňa novou energiou a hlbším zmyslom. Zmenili sme názov našej značky Abreadbag na Lanaja. Dovoľte mi priblížiť vám, prečo som sa rozhodla pre túto zmenu a aký význam to má pre nás i pre vás. Ťažké rozhodnutie premenovať našu značku bolo dôležité v spojení s našou víziou.  Značka Lanaja nám umožňuje posunúť sa smerom k väčšej autenticite a sústrediť sa na hodnoty, ktoré sú pre nás dôležité. Zachovávame si aj naďalej našu filozofiu a záväzok voči udržateľnosti a kvalite.

Kvet ľanu - logo lanaja.sk

Z Abreadbag je Lanaja

slovenská udržateľná znáčka a výrobca ľanových obliečok

Rozhodnutie premenovať značku na Lanaja nám prináša nové možnosti a príležitosti, ktoré sú v súlade s našimi hodnotami a smerovaním. S novým názvom sa cítime viac prepojení s našimi zákazníkmi a s naším poslaním. Lanaja nám umožňuje lepšie vyjadriť našu lásku k prírode, k jednoduchosti a kvalite, ktoré sú pre nás neoddeliteľnou súčasťou našej identity. Symbolizuje náš záväzok k pomalému životnému štýlu a k trvalo udržateľnej móde. Verím, že tento nový názov nám pomôže ešte viac posilniť naše spojenie s prírodou a s našimi hodnotami, ktoré sú zakotvené v každom kúsku, ktorý vytvárame.

Chceme byť vaším spoľahlivým partnerom na ceste k udržateľnejšiemu a kvalitnejšiemu životu. Lanaja je názov, ktorý vám prináša záruku kvality, etiky a spoľahlivosti, na ktorú sa môžete naďalej spoľahnúť pri každom nákupe. Nie je to len zmena loga, či názvu, je to pre nás posun k väčšej súdržnosti a prepojeniu s našou vizíou a hodnotami. Tešíme sa, že ju budeme s vami zdieľať. 

Abreadbag bol pre mňa viac než len názov samotný. Bola to značka, ktorá symbolizovala začiatok mojej cesty, lásku k remeslu a k prírodným materiálom. Ako sa naša vášeň pre ľan ďalej rozvíjala, cítila som, že názov Abreadbag už nezrkadlí presne to, čím sme sa stali a akým smerom sme sa neskôr začal uberať.

 

Na začiatku vzniku eshopu, v roku 2017 sa moja vášeň k ľanu a prírodným materiálom pretavila do rodinnej značky Abreadbag. Bolo to spojenie a slovná prešmyčka slov:

A- Alžbeta, (the) bread- chlieb, bag- vrecko. Tí, čo ste tu s nami od samého začiatku viete, že som začínala sama s budovaním značky s dvomi produktami a to vreckami na chlieb z ručne tkaného ľanového plátna. 

Tieto ľanové vrecká boli určené hlavne pre Slovákov žijúcich v zahraničí, aby im priniesli do svojich príbytkov vôňu slovenskej domoviny. Je to až neuveriteľné, kde ste nás posunuli a náš sortiment sa výrazne rozšíril.

Záujem o naše ľanové výrobky sa postupom času sústredil na slovenských a českých zákazníkov.

Tvoríme a šijeme pre všetkých a náš ľanový svet už nie je len o vrecúškach na chlieb, preto prišiel čas na zmenu. Nepopieram, bolo to náročné rozhodnutie. Ale počiatočná myšlienka sa už v súčasnosti nespájala len s ľanovým plátnom, ale aj s inými ľanovými výrobkami a hlavne s vami.

    “Abreadbag” nám slúžilo s oddanosťou a vášňou, no počas našej cesty sme sa stretli s niečím omnoho hlbším. Zistila som, že moja značka je viac než len názov – je to príbeh, ktorý nás spája s vami, našimi vernými zákazníkmi a s prírodou, ktorá nás inšpiruje.

Vy ste Abreadbag vytvarovali do dnešnej podoby, preto nové meno, názov, značka patrí aj vám. Prečo aj vám?

Slovo “Lanaja” v sebe nesie krásnu symbiózu dvoch kľúčových prvkov- “ľan” a “ja”. Prečo sme vybrali práve tento názov? Pretože vám chceme povedať, čo nás spojilo už od začiatku – láska k prírode, jednoduchosti a udržateľnosti. Zároveň je to vzťah medzi nami a vami, našimi skvelými zákazníkmi.

“Ľan” je symbolom prírody a jemnosti. Je to materiál, z ktorého sú šité naše obľúbené výrobky. Je to zároveň odkaz na návrat k jednoduchosti a zmyslu pre kvalitu. Je to náš záväzok voči udržateľnému spôsobu života a vytváraniu produktov, ktoré sú šetrné k planéte.

 

“Ja” predstavuje vás – našich skvelých zákazníkov, ktorí nás inšpirujete a podporujete na našej ceste. Spája nás láska k prírodnej kráse, pohodliu a hodnotám, ktoré zdieľame. Spájame tieto dôležité dve súčasti, aby sme vytvorili jednotu medzi prírodou a človekom.

Lanaja slovenský výrobca a dizajnér bytového textilu z ľanu

Zmena názvu značky Abreadbag na Lanaja nám dáva priestor rásť a prehlbovať náš vzťah s vami. Sme vďační za to, že nás sprevádzate na tejto úžasnej ceste.

Ste súčasťou nášho príbehu a my sme súčasťou vášho života. Tento názov symbolizuje náš záväzok k vytváraniu výrobkov, ktoré prinášajú pohodlie a krásu každodenného života.

 

Meniť názov je veľký krok, no som si istá, že je to správna voľba. Chcem, aby ste sa cítili ešte väčšmi súčasťou našej komunity. Úprimne vám ďakujem za vašu vernosť a podporu, ktorú ste nám prejavili.

Sme nadšení, že môžeme pokračovať na tejto ceste spolu s vami, pod novým menom. Lanaja je vytvorená s láskou a vďakou pre vás, pretože ste pre nás dôležití a naša cesta by bez vás nebola taká krásna.

ľanové pyžamo
pyžamo

Hlbšie spojenie s prírodou, jednoduchosťou a tradičným remeslom, ktoré sú od začiatku základom mojej značky. Možno vám bude celý článok pripadať ako záverečná časť Beethovenovej 9. symfónie d mol, Óda na radosť, v zmysle: Óda na Lanaju 🤭  je to najmä radosť z toho, že sa môžem o tento rozhodujúci krok podeliť práve s vami

Spolu sme sa stali Lanaja – miestom, kde to ,,vonia ľanom” Tešíme sa na to, čo nám prinesie budúcnosť.

S láskou a vďakou, Betka a Tím Lanaja ❤️

 

Objavte náš nový obchod

Zdieľajte s priateľmi na sociálnych sieťach

Články o vás a milovanom ľane:

starostlivosť o ľanové obliečky

VITAJTE VO SVETE ĽANU

Staňte sa súčasťou našej priateľskej komunity

Ako prejav vďaky za Vašu podporu slovenskej udržateľnej remeselnej výroby Vám ponúkame 5% zľavu z každého nákupu v našom e-shope. Stačí zadať svoj e-mail a pravidelne Vám budeme zasielať novinky o tom, čo pre Vás tvoríme v našej dielni.