Vyhľadať
Close this search box.

Obliečky z ľanu, spánok ako v raji

Hľadáte krásu a štýl v symbióze s prírodou?

Potom ste na správnom mieste!

Verili by ste, že v posteli strávime približne tretinu života? Ak budeme lepšie počítať a dožili by sme sa deväťdesiatky, prespíme približne tridsať rokov! Verte či nie, vôbec nejde o premárnený čas. Plnohodnotný spánok je pre naše telo nevyhnutný.  Kvalitný nočný spánok je základom pre zdravý a šťastný život. Je dôležitý pre posilnenie imunitného systému, sme pozornejší a sústredenejší, máme viac energie a až o 40% nižšie riziko zranenia pri športe, alebo inej aktivite.

Spálňa by mala byť miestom, kde sa dokážeme dokonale uvoľniť a načerpať nové sily. Čím viac prírodných materiálov, tým lepšie. Aj preto sa odporúča posteľná bielizeň z ľanu.  100% prírodná látka je na dotyk mimoriadne príjemná, so zdravotnými výhodami, ktoré zlepšujú celkovú kvalitu spánku.

Objavte s nami čaro ľanu a nechajte sa uniesť jeho nežnosťou a prirodzenou eleganciou. Do vášho života si prinesiete nielen estetiku, ale aj hodnoty, ktoré pretrvávajú.  Každý si zaslúži pocit krásy, praktickosti a výnimočnosti vo svojom každodennom živote. Staňte sa súčasťou našej rodiny a pocíťte rozdiel, ktorý prináša starostlivosť o každý detail.  
 

Prečo je ľanové posteľné prádlo ideálne pre deti?

Detská izba a samotné miesto kde je umiestnená posteľ by malo byť miestom pokoja a relaxu, kde sa deti môžu po celodennom dobrodružstve upokojiť a pokojne zaspať. Presne tak ako Romankine deti na fotke 😀 samozrejme to berte s rezervou, aj toto patrí k bežnému životu. Poznáte to však? Ľanové obliečky im v tom môžu pomôcť. Deti, ktoré majú plnohodnotný spánok, chodia spávať v rovnakom čase sú viac sústredené , majú lepšiu náladu, sú kreatívnejšie a majú viac energie na hranie a objavovanie sveta okolo seba. Ľan ponúka aj ďalšie benefity pre kvalitnejší spánok vašich ratolestí.

  • Príjemná teplota v každom ročnom období: Pre dobrý a nerušený spánok je dôležitá klíma, teplota a regulácia vlhkosti. Ľan je vzdušný a počas teplých letných nocí nás chladí, zatiaľ čo v zime nás príjemne hreje. Je to vďaka jeho prirodzene vysokým tepelne izolačným vlastnostiam.  Ľanové obliečky dokážu deťom vytvoriť ideálnu mikroklímu na spanie. Zabezpečia tak celoročný komfort bez ohľadu na ročné obdobie.
Slovenské detské ľanoe posteľné obliečky Lanaja
  • Hypoalergénne: Vedeli ste, že ľanové posteľné prádlo je hypoalergénne? V ľane sa nedarí roztočom, ktoré môžu spôsobovať alergie.  Je vhodným prírodným materiálom pre deti citlivé na prach, alebo trpiace alergiami. 
  • Antibakteriálne:  ľanová látka má vzácne antibakteriálne vlastnosti. Nemnožia sa v nej baktérie a ani plesne. Vedeli ste, že aj starí Egypťania využívali ľan pre jeho liečivé účinky pri niektorých kožných ochoreniach? Investícia do kvalitných ľanových obliečok je investíciou do zdravého spánku a tým aj do zdravia vašich detí.
  • Priedušnosť a hebkosť: Ľan je mimoriadne priedušný materiál, ktorý umožňuje pokožke dýchať. To je pre deti dôležité, pretože počas spánku často menia polohu a potia sa. Ľanové obliečky dokážu odvádzať prebytočnú vlhkosť a zabraňujú nadmernému poteniu. Sú príjemné na dotyk a počas noci doprajú vašim deťom pokojný spánok. Vedeli ste, že ľan má schopnosť odpudzovať prach a tak ho vo svojich vláknach nezadržiava? A že sa ľanová látka navyše nenabíja statickou elektrinou? 
  • Lokálne šité výrobky: Naše obliečky sú šité priamo v našej dielni s láskou a precíznosťou. Podporou lokálnej výroby prispievate k udržateľnému rozvoju a k rozvoju slovenského remesla.
  • Možnosť šitia na mieru: Ak máte špecifické požiadavky na rozmery, radi vám ušijeme obliečky na mieru.
  • Odolnosť a dlhá životnosť: Čo si budeme hovoriť, poznáte deti, ktoré ešte neskákali po posteli, alebo si z nej neurobili bunkre a úkryty? Dobrá správa je, že sú ľanové obliečky odolné a vydržia aj častejšie pranie. Ľan je pevnejší ako bavlna, je utkaný z dlhých vlákien, čo ale neznamená, že sa oň nemáme starať tak, ako si zaslúži. Na našich ľanových obliečkach máte našité ošetrovacie symboly, ako sa oň správne postarať si prečítate v článku STAROSTLIVOSŤ O ĽANOVÉ VÝROBKY Nebojte sa, ľan nie je náročný, je to vďačný materiál, len si vyžaduje správne a jednoduché zaobchádzanie. Ak to dodržíte, takéto ľanový výrobky vám budú slúžiť a tešiť vás ešte veľmi dlho a tak sa vám vaša vstupná investícia niekoľkonásobne vráti. Neviete ako správne sušiť ľan? Prečítajte si naše články SUŠENIE ĽANOVEJ BIELIZNE V SUŠIČKE?SUŠENIE ĽANOVÝCH VÝROBKOV

Lanaja vám prináša do vášho života nežný dotyk ľanu. Šijeme pre vás posteľné obliečky, plachty, pyžamá, prikrývky, župany z certifikovaných ľanových látok, ktoré sú hebké ako vánok a odolávajú času. Veríme, že si každý zaslúži cítiť sa krásne, štýlovo, prakticky a výnimočne. Naše výrobky sú ušité s láskou a remeselnou zručnosťou, aby vám priniesli pohodlie a radosť. Radi ucyklujeme zbytkové ľanové látky, ktoré nám ostávajú pri strihaní ľanovej bielizne a dbáme na ekologickú výrobu. Takto u nás vznikajú výnimočné kolekcie akou bola naša posledná kolekcia ĽANOVÉ PRÍBEHY

Veríme, že je to cesta k vytvoreniu lepšieho sveta, nielen pre nás, ale aj pre budúce generácie. Vstúpte do sveta snov, kde je spánok a vaša posteľ čisté umelecké plátno. Ľanové obliečky Nela ktoré pre nás nafotila Kristínka Polákova @kristypphoto v spolupráci s @romi_kamasova sú zárukou nielen kvalitného spánku, ale aj udržateľného a ekologického prístupu k domácnosti. Ak hľadáte spôsob ako vytvoriť prostredie vo vašej spálni a v detských izbách vašich detí, ktoré je šetrné k životnému prostrediu a zároveň ponúka komfort, potom je 100% ľan tá správna voľba. Ľanové obliečky šijeme aj na samostatné vankúše, či už malé, alebo väčšie, celú kolekciu si môžete pozrieť TU
 

Láska k ľanu, láska k tebe ♡

Objav naše ľanové obliečky NELA

Zdieľajte s priateľmi na sociálnych sieťach

Články o vás a milovanom ľane:

starostlivosť o ľanové obliečky